| |
|
 Генпрокуратура: За два останні роки ліквідовано більше 20 прийомних сімей
31.07.2010 22:45
29 липня під головуванням заступника Генерального прокурора України Віктора Занфірова відбулася міжвідомча нарада керівників правоохоронних органів та центральних органів виконавчої влади з питань додержання законодавства, спрямованого на захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на усиновлення, належні умови виховання та утримання їх у сім'ях громадян України.
Як повідомили JeyNews в прес-службі Генпрокуратури України, у нараді взяли участь заступники Міністрів у справах сім'ї, молоді та спорту, внутрішніх справ, охорони здоров'я, освіти і науки, закордонних справ України, а також представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Захист прав дітей, передусім дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, постійно перебуває у полі зору органів прокуратури України. Обговорення зазначених питань засвідчило наявність суттєвих порушень прав сиріт на усиновлення, опіку, піклування, належні умови утримання і виховання у сім'ях громадян України, виявлені прокурорськими перевірками.
Внаслідок неналежного виконання службами у справах дітей, органами охорони здоров'я, освіти, внутрішніх справ передбачених законом обов'язків, діти, які покинуті батьками, тривалий час залишаються беззахисними, не набувають статусу, позбавлені права на усиновлення та родинне оточення.
Так, майже три роки незаконно утримувалися в Ужгородській лікарні двоє покинутих батьками хлопчиків. Адміністрація лікувального закладу не повідомила службу у справах дітей, органи міліції, соціального захисту про їх існування. Як наслідок, діти не отримали статус, державної допомоги, не поставлені на облік, не реалізували право на усиновлення. За даним фактом прокурором порушено та направлено до суду кримінальну справу за ч.2 ст.364, ч.2 366 КК України. На вимогу прокурора начальника служби у справах дітей притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
Неналежно відповідними службами ведеться облік дітей, які можуть бути усиновлені. Невчасно складають на них анкети та насдилають до централізованого обліку з усиновлення. У результаті діти роками позбавлені права на усиновлення, а окремі набувають його напередодні повноліття. Шість років знадобилося службі у справах дітей Солом'янського району м. Києва для постановки на облік дитини-сироти. Тепер навряд чи він реалізує своє право, оскільки незабаром набуде повноліття.
Через надмірне захоплення службами у справах дітей процесом створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, діти передавались у родини, які не завжди спроможні забезпечити їх соціальний захист, створити для них належні умови утримання та виховання. Зокрема у Кіровоградській області створено прийомну сім'ю, незважаючи на те, що прийомний батько перебуває на обліку в лікаря-нарколога, неодноразово проходив лікування у психіатричному закладі, притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення хуліганства, придбання та зберігання вогнепальної зброї без належного на те дозволу, а також за вчинення насильства в сім'ї. Прокуратурою з метою захисту прийомних дітей заявлено позов щодо розірвання договору про створення прийомної сім'ї.
Внаслідок відсутності контролю за додержанням прав неповнолітніх у прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу, обов'язкового соціального супроводу перебування в них дітей, інколи загрожує їх життю та здоров'ю, призводить до трагічних наслідків. Зокрема загинуло двоє прийомних дітей у Запорізькій та Харківській областях. Вихованці з прийомних родин Київської, Черкаської та Чернігівської областей зазнали насильства. Мали місце факти привласнення дитячих коштів прийомними батьками в Кіровоградській області.
За два останні роки ліквідовано більше 20 прийомних сімей. Їх тимчасове функціонування обійшлося державі майже у 700 тис. грн. Понад 30 дітей повернуто до дитячих закладів або передано в інші родини.
Не вживаються службами у справах дітей заходи до активізації національного усиновлення. Окремі посадовці виконання покладених на них службових обов'язків перетворили у прибутковий бізнес. Так, начальник служби у справах дітей Ірпінської міської ради Київської області вимагав від громадян України хабар за прискорення та сприяння підготовки документів, необхідних для усиновлення дитини. За даним фактом прокуратурою порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 368 КК України, яку розслідувано та спрямовано до суду.
Аналогічна кримінальна справа порушена прокурором Щорського району Чернігівської області відносно начальника служби у справах дітей райдержадміністрації цього району.
Всього на захист прав дітей на усиновлення, гідні умови виховання та утримання прокурорами порушено 24 кримінальні справи. Внесено майже 1 тис. документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто близько 300 службових осіб. Опротестовано понад 300 незаконних актів, порушено 56 дисциплінарних та 12 адміністративних проваджень стосовно службових осіб служб у справах дітей, органів охорони здоров'я. В інтересах дітей до суду заявлено понад 100 позовів.
За втручання прокурорів відшкодовано 322 тис. грн. пенсій, аліментів, коштів державної допомоги.
Генеральною прокуратурою України внесені подання Міністрам охорони здоров'я, у справах сім'ї, молоді та спорту України.
За результатами обговорення прийнято постанову, якою визначено першочергові заходи, спрямовані на ефективний захист прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на усиновлення, гармонійний розвиток у сім'ях громадян, попередження соціального сирітства. JeyNews
наступна → Азаров привітав еліту та гордість ЗСУ - Повітряні Сили попередня ← РП: Кабмін віддав геологорозвідувальні роботи на відкуп приватним компаніям
| |
www.pogranicze.eu
|